Královská města

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Starobylá jihočeská metropole, založená Přemyslem Otakarem II. zasazená do malebné krajiny obklopené hladinami rybníků, si získá srdce návštěvníka svou minulostí, pohostinností a vynikajícím pivem.
Nenechte se však unést jenom dechem historie a piva, České Budějovice jsou zároveň moderním průmyslovým, univerzitním a kulturním městem, v budoucnu by mezi jeho architektonické skvosty mohl patřit i uvažovaný nový objekt koncertní síně od nedávno zesnulého Jana Kaplického. Tato perla jižních Čech vás dokáže svým půvabem dozajista okouzlit.
 
  • DOPORUČUJEME
Kompletní přehled ubytování v okrese České Budějovice najdete na adrese Ubytování České Budějovice. Pokud hledáte ubytování v hotelu nebo penzionu v Praze, navštivte portál Hotel-Ubytování. Portál, který nabízí tipy na ubytování v celé České republice, se jmenuje Ubytování online. Pro ty, kdo se chystají na Slovensko, je vynikající volbou rozcestník Ubytování Slovensko. Náš tip: Nejžádanější hotely pro dovolenou v létě.

Accommodation in centre of Budwesis

Fotogalerie Náměstí
Náměstí
Fotogalerie Městské opevnění
Městské opevnění
Fotogalerie Klášter
Klášter
Fotogalerie Staré město
Staré město
Fotogalerie Širší centrum
Širší centrum
 

Návštěvník města by si rozhodně neměl nechat ujít prohlídku jednoho z nejkrásnějších náměstí u nás, a to náměstí Přemysla Otakara II., obklopeného barokními měšťanskými domy s nádhernými podloubími. Náměstí vévodí Samsonova kašna z 18. století, již zdobí sousoší znázorňující Samsona zápasícího se lvem. Nedaleko od kašny lze najít tzv. bludný kámen. Na jeho místě stávala šibenice. Dominantou náměstí i celých Českých Budějovic je 72 m vysoká Černá věž, která slouží jako vyhlídka a zvonice. Ve zvonici je umístěno pět zvonů, z nichž největší se jmenuje Bumerin, pochází z r. 1723 a váží tři a půl tuny. Nejmladší ze zvonů se jmenuje Budvar a byl do zvonice umístěn r. 1995. Hned vedle věže stojí barokní chrám sv. Mikuláše.

Za shlédnutí rovněž stojí Piaristické náměstí s dominikánským klášterem. Součástí kláštera je i nádherný kostel Obětování Panny Marie, jehož základy byly položeny v roce 1265, a je tedy nejstarší stavbou ve městě. V areálu kláštera se nachází i stará Solnice z r. 1531 a klášterní Bílá věž. Příjemná je i procházka po březích Malše a Vltavy, kde jsou vidět zbytky starého opevnění, oko poutníka upoutá čtyřboká gotická věž Železná panna, nebo věž Rabenštejnská.

Krásné je i blízké okolí Českých Budějovic, např. Dobrá Voda u Českých Budějovic s barokním chrámem Panny Marie Bolestné, stavba Kiliána Ignáce Diensenhofera (1733-35) nebo proslulý renesanční zámek Hluboká nad Vltavou.

Gurmánům lze doporučit návštěvu vyhlášené restaurace Masné krámy v centru města. Stavba byla zbudována na příkaz císaře Karla IV, a trh s masem zde fungoval až do 60. let 20. století.

Další cíle v historickém centru:

Kaple Smrtelných úzkostí Páně
Bývalý kostel Sv. Rodiny
Koncertní síň Otakara Jeremiáše - býv. klášterní kostel sv. Anny
Biskupská rezidence (ul. Biskupská)

Měšťanské domy:

Wortnerův dům (sídlo Alšovy jihočeské galerie) v ulici U Černé věže
obchodní dům u Hajíčků v ulici U Černé věže
Kneisslův dům (sgrafitta, za chrámem sv. Mikuláše)
palác Komerční banky (ulice Krajinská)
Zátkův dům (ulice Krajinská)
domy s gotickými jádry v Široké ulici
domy s podloubími v České ulici

Významné stavby na okraji centra:

Jihočeské muzeum
Dům kultury Slavie
Jihočeské divadlo
Justiční palác
Plavecký stadion a Sokolovna - na Sokolském ostrově
Lannova třída - korzo s domy z přelomu 19. a 20. století

Ubytování České Budějovice : Cuba Bar & Hostel

Cuba Bar & Hostel


Cuba Bar a Hostel nabízí kvalitní, stylové a přesto velmi levné ubytování v centru Českých Budějovic, pouhých 5 minut chůze od náměstí Přemysla Otakara II. V přízemí budovy je situován stylový kubánský koktejlový bar, který zároveň v době provozu baru slouží jako recepce. Cena již od 260 Kč na osobu a noc!!! Parkování zdarma. V letních měsících je v provozu záhrádka propojená s barem pro příjemné setkávání se s ostatními lidmi
Ubytování České Budějovice : Residence U Černé věže

Residence U Černé věže

****
Luxusní apartmány v historickém centru města za cenu hotelového pokoje. Ubytování v plně vybavených dvoulůžkových apartmánech nebo dvou/čtyřlůžkových mezonetových apartmánech s terasou.
Ubytování České Budějovice : Penzion Relax Martina

Penzion Relax Martina

***+
Rodinný penzion na okraji Českých Budějovic Vám nabízí pohodlné ubytování v plně vybavených apartmánech. Ubytování je vhodné k trávení rodiné dovolené ale i k odpočinku po náročné obchodní cestě. K vybavení penzionu patří:sauna,vekovní bazén,whirpool,dětské hřiště,venkovní krb. V měsíci dubnu speciální akce,k rezervaci 2 lůžkového apartmá v ceně 1180Kč volný vstup do sauny a whirpoolu.
Ubytování České Budějovice : Hotel ADLER

Hotel ADLER

***
Jedná se o první rodinný hotel v Českých Budějovicích, který byl otevřen v červnu 1993. Hotel se nachází v klidné části města, 10 minut pěší chůze od historického centra. V recepci je nepřetržitá služba, která splní veškeré Vaše požadavky.
Ubytování České Budějovice : HOTEL BUDWEIS

HOTEL BUDWEIS

****
HOTEL BUDWEIS**** se nachází přímo v historickém jádru města, v klidné části, u ústí slepého ramene řeky Malše. Historie budovy sahá až do 14.století, kdy na tomto místě stával mlýn.
Ubytování České Budějovice : Hotel MALÝ PIVOVAR

Hotel MALÝ PIVOVAR

****
MALÝ PIVOVAR – hotel s více než 700 let trvající historií s odkazem na pivovarskou tradici – najdou návštěvníci jižních Čech přímo v srdci královského města České Budějovice.


více ubytování
Připravil a provozuje Seal, s.r.o. © 2011. Autorská práva. ceske-budejovice@kralovska-mesta.cz TOPlist